KollégiumÁltalános IskolaX. Müller Ferenc Nemzetközi Kémiai EmlékversenyNeumann VersenyBélap Online

Fenntarthatósági témahetet tartottunk

2023. Április 28.

Kedves Olvasónk!

Ez a hét a fenntarthatóságról, a környezetvédelemről és a természetes élővilág megismeréséről szólt gimnáziumunkban. A hulladékfeldolgozás, a biológiai sokféleség és a környezettudatos életvitel témakörökkel kapcsolatban szerezhettek információkat tanulóink. Részt vettünk a TeSzedd hulladékgyűjtési akcióban, emellett megismertettük a hulladékradar rendszerét a diákokkal. Órákon környezetvédelmi problémákról, tudatos életvitelről olvastak, hallottak tanulóink. Tanulmányúton ismerkedtek diákjaink a biológiai sokféleség előnyeivel a Sió ártéren, majd a "Tanulj játszva" programunk általános iskolás szakköröseinek mutattuk be Gemenc szépségeit. A hetet a korábban lezajlott "viselj kék pólót a víz világnapján" program okleveleinek átadásával zártuk. A legkékebb osztály címet a 9.A osztály kapta, a legkreatívabb osztály címmel pedig a 12.C büszkélkedhet.

Fontosnak tartjuk a fiatal generáció környezettudatos szemléletének megerősítését, és ezért törekszünk olyan programok szervezésére, ahol diákjaink találkozhatnak napjaink környezeti problémáival, és természeti csodáival.

KÉPEK AZ ESEMÉNYRŐL

© 2024 Copyright | ibela.hu | Minden Jog fenntartva.
Látogatók: 540653